Co składa się na abonament auta?

Co składa się na abonament auta?

Coraz więcej osób prywatnych, jak i firm, decyduje się na samochody używane na abonament. Dzięki tej decyzji można zaoszczędzić (nie trzeba kupować pojazdu, który w dzisiejszych czasach jest sporym wydatkiem), a jednocześnie cieszyć się własnym środkiem transportu, który zawsze po upływie umowy można bez najmniejszych problemów wymienić. Co jednak przekłada się na wysokość każdej, comiesięcznej raty? Przekonaj się, zapoznając z poniższym tekstem. 

Stale malejąca wartość 

Auto na abonament, koszty wynikające z jego najmu, związane są głównie z jego wartością i tym, jak na przestrzeni lat ona spada. Pojazdy, dostępne w placówkach świadczących tego typu usługi to modele liczące sobie najczęściej już 2-3 lata, dzięki czemu okres, gdzie najbardziej spadła ich wartość, mają już za sobą. Nic więc dziwnego, że przekłada się to na atrakcyjną ratę. 

Dodatkowe pakiety oraz udogodnienia 

Decydując się na samochody używane na abonament, można dobrać do podstawowej oferty nadprogramowe pakiety, które w wielu sytuacjach odciążają kierowcę z dodatkowych obowiązków. Należą do nich:

  • pakiet ubezpieczenia, 
  • pakiet opon,
  • pakiet serwis full,
  • pakiet assistance. 

Oczywiście na ceny związane z tą usługą ma również wpływ model auta, na który zdecyduje się kierowca, kaucja (należy ją uiścić na samym początku), ilość deklarowanych kilometrów oraz sam czas najmu. Parametry te można oczywiście zmieniać (do czego zachęcają profesjonalne firmy), dzięki czemu znajdzie się idealną ofertę dla siebie oraz swojego portfela.