Do wstępnego krycia nie tylko dachów płaskich

Do wstępnego krycia nie tylko dachów płaskich

Dachy, które dzisiaj są budowane w bardzo niewielkim stopniu przypominają te sprzed kilkudziesięciu lat. Największa różnica polega na tym, że współczesne dachy składają się z kilku warstw. Do jednowarstwowego krycia dachów wykorzystywane są dzisiaj membrany dachowe.

Jakie są możliwości wykorzystania membran dachowych?

Do jednowarstwowego krycia dachów, do renowacji dachów płaskich doskonale nadaje się membrana PVC. Plusem jest także to, że membrana PVC może zostać wykorzystana także do krycia tarasów użytkowych. Membrana PVC wykorzystywana jest także przy budowie coraz bardziej popularnych w naszym kraju dachów zielonych. Sprawdza się także przy budowie dachów odwróconych, do wykonywania izolacji parkinów zbudowanych na dachach. Membrany dachowe PVC produkuje się z polichlorku winylu. Na rynku dostępne są dwa rodzaje tych membran. Do wyboru są membrany między innymi membrany, do których dodane zostało włókno szklane.

Zalety membran dachowych PVC

Membrany dachowe zarówno te z dodatkiem włókien szklanych, jak i bez są wyjątkowo odporne na uszkodzenia mechaniczne. Do produkcji membran wykorzystywane są materiały bardzo wysokiej jakości. W efekcie swoje wysokie parametry hydroizolacyjne zachowują przez wiele lat. Najważniejszą zaletą membran dachowych jest to, że są one paroprzepuszczalne. Stosowanie membran dachowych zabezpiecza warstwę termoizolacyjną oraz drewnianą konstrukcję dachu przez wilgocią. Membrany dachowe rozwija się i układa tak, aby strona z nadrukiem znajdowała się na zewnątrz. Pasy membrany uszczelniania się taśmą uszczelniającą. Membrany PCV można poddać recyklingowi.