Dobra izolacja dachu

Dobra izolacja dachu

Coraz więcej dachów na różnego rodzaju budynkach jest ocieplonych. Materiałem, który wykorzystywany jest przy ocieplaniu dachów są membrany dachowe.

Cechy charakterystyczne membran dachowych

Membrana PVC to nowoczesny materiał hydroizolacyjny, który ma bardzo szerokie zastosowanie. Membrana PVC może być stosowana do krycia dachów płaskich. Membrana PVC jest nowoczesnym materiałem budowlanych, który sprawdza się również w przypadku budowy dachów odwróconych czy cieszących się coraz większą popularnością dachów zielonych. Membrana dachowa PVC produkowana jest w wysokiej jakości polichlorku winylu. Dzięki zastosowaniu tego materiału, membrana dachowa PVC nie jest materiałem łatwopalnym. Plusem jest to, że polichlorek winylu ulega samozgaszeniu. Oczywiście jest to możliwe tylko w pewnych sytuacjach. Mimo to w budynkach, w których do izolacji wykorzystana została membrana dachowa PVC można czuć się naprawdę bardzo bezpiecznie.

Różne parametry techniczne

Membrany dachowe PVC to materiał stosowany w Europie Zachodniej od lat 60. ubiegłego wieku. Membrany dachowe doskonale chronią konstrukcję dachu oraz ułożoną na niej warstwę termoizolacyjną przed działaniem wilgoci. Plusem stosowania membran dachowych jest także to, że są one lekkie, ale odporne na uszkodzenia mechaniczne.  Mogą być stosowane na dachach nowo wznoszonych budynków, jak i na remontowanych. Plusem membran jest to, że na zewnątrz może się przez nie przedostawać para wodna. Membrany dachowe należy układać, gdy dekarze zakończą wszystkie prace na dachu. Zaleca się sezonować je rozwinięte na dachu przez około godzinę. Układa się je do spadku dachu równolegle lub prostopadle.