Jak uchronić produkty przed zawilgoceniem?

Jak uchronić produkty przed zawilgoceniem?

Wilgoć to wróg, z którym trzeba mierzyć się praktycznie w każdej gałęzi gospodarki. Dlatego też pochłaniacze wilgoci, dostępne pod różnymi formami, systematycznie używane są zarówno w przypadku elektroniki, jak i produktów przemysłowych oraz spożywczych.

To właśnie dzięki nim można w efektywny sposób zapobiec niepożądanym działaniom, do których można zaliczyć korozje, czy też pojawienie się pleśni. Co trzeba w szczególności wziąć pod uwagę, wybierając odpowiedni przemysłowy pochłaniacz wilgoci? 

Specyfika konkretnych produktów 

Pochłaniacze wilgoci są różne zarazem pod względem rozmiarów, jak i formy, w której występują. Mogą one być sprzedawane pod postacią:

  • kapsułek, 
  • granulek, 
  • saszetek. 

W zależności od branży, dla której są dedykowane, pochłaniacze wilgoci mogą być wypełnione:

  • silica gel – świetnie spisuje się on w przypadku różnych instalacji, urządzeń, jak i przy transporcie opakowań farmaceutycznych, 
  • glinka bentonitowa – dzięki temu, że jest bezpieczna zarówno dla ludzkiego organizmu, jak i dla środowiska, jej obecność w przemyśle kosmetycznym oraz farmaceutycznym jest powszechna, 
  • sito molekularne – obecne jest wszędzie tam, gdzie ma się do czynienia z cieczami organicznymi, jak i z instalacjami, gdzie mowa jest o ciągłym przepływie. 

Kiedy trzeba użyć pochłaniacza wilgoci? 

Specyfika produktów jakimi są pochłaniacze wilgoci sprawia, że znajdują one zastosowanie w prawie każdej branży (spożywczej, farmaceutycznej, meblowej, elektronicznej, wojskowej, papierniczej, motoryzacyjnej itd.). Obecne są one najczęściej w załadunku, podczas transportowania konkretnych produktów, jak i w momencie kiedy są one długo magazynowane.