Jak właściwie rezerwować stolik?

Jak właściwie rezerwować stolik?

Chcesz wieczorem zjeść kolacje ze swoją żoną czy partnerem biznesowym, ale obawiasz się, że w ulubionej restauracji nie będzie miejsc? Nic prostszego. Po prostu zarezerwuj stolik online – rezerwacja w restauracji to proste i skuteczne rozwiązanie braku miejsc. Jak ją przeprowadzić i kiedy?

Kiedy zarezerwować stolik?

Jeśli chodzi o to, kiedy powinna być dokonana rezerwacja stolika online, to nie ma jednej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ wszystkie tego typu punkty są różne. Uważa się jednak, że im wcześniej zarezerwowano, tym lepiej: możesz wybrać dobry stolik i dogodny czas na wybór. Jeśli rezerwacja stolika w restauracji ma być skuteczna, to w przypadku codziennych wizyt optymalny okres wynosi od trzech dni do dwóch godzin przed wizytą. Jeśli planujesz odwiedzić swoją ulubioną kawiarnię, bar lub restaurację wieczorem w piątek lub sobotę, lepiej pomyśleć o rezerwacji stolika w czwartek.

Jeśli zdecydujesz się rezerwować stolik

Wiele osób rezerwuje stoliki na więcej miejsc niż to konieczne. Inne dokonują wcześniejszej rezerwacji miejsc w kilku restauracjach, aby w zależności od nastroju i apetytu wybrać jedną na kilka godzin przed wyjazdem. W pozostałej części rezerwacja nie jest anulowana. Cierpią na tym najbardziej małe, prestiżowe restauracje z gwiazdkami i bez oferując klientom menu z kilkoma zmianami. Wcześniej planują zakup drogich, świeżych i łatwo psujących się produktów, a także sporządzają harmonogram prac w zależności od liczby oczekiwanych klientów. Wiele z nich zazwyczaj znajduje się w rogach z dala od tętniących życiem i zatłoczonych miejsc. Przez miesiąc straty średniej wielkości lokalu mogą być równe miesięcznemu wynagrodzeniu jednego pracownika.