Jaką wiatrówkę kupić?

Jaką wiatrówkę kupić?

Jest mnóstwo osób w naszym kraju, które chętnie rekreacyjnie postrzelałyby z wiatrówki, ale nie koniecznie wiedzą, jaką wybrać. Zobaczmy jakie rodzaje wiatrówek dostępne są w polskich sklepach.

Jakie są rodzaje wiatrówek?

Wiatrówki dzielą się na kilka rodzajów. Każda z nich ma zarówno zalety, jak i wady. Jednak dzięki temu, że jest dostępnych ich kilka rodzajów, każdy może wybrać taką, która najlepiej spełni jego oczekiwania. Godna uwagi jest między innymi wiatrówka gazowa. Wiatrówka gazowa to świetny wybór dla osób, które chcą postrzelać na odległość do 15 m. Wiatrówka gazowa jest idealna, aby miło spędzić wolny czas na strzelaniu do celu. Wiatrówka sprężynowa jest trochę trudniejsza w obsłudze.

Wiatrówka sprężynowa może mieć naciąg dolny lub boczny. Największą popularnością cieszy się jednak wiatrówka sprężynowa z łamaną lufą. Wiatrówki długie to właśnie wiatrówki sprężynowe. Bardzo popularne w ostatnim czasie stały się wiatrówki automatyczne. Wiatrówki automatyczne występują także jako wiatrówki PCP. Wiatrówki automatyczne umożliwiają oddanie sporej ilości strzałów bez konieczności ładowania.

Czy potrzebne jest zezwolenie?

Wiatrówki bez pozwolenia można kupić w Polsce zupełnie legalnie. Wiatrówki bez zezwolenia oficjalnie sprzedają sklepy specjalizujące się w sprzedaży szeroko pojętych militariów. Wiatrówki bez zezwolenia mogą kupić wszystkie osoby, które ukończyły 18. rok życia.

Kupując pierwszą wiatrówkę w swoim życiu, warto wybrać uznanego sprzedawcę, który sprzedaje broń wyprodukowaną przez renomowaną firmę.