Jakich błędów unikać wysyłając paczki do Irlandii

Jakich błędów unikać wysyłając paczki do Irlandii

Wysyłanie paczek za granicę jest zjawiskiem dość powszechnym. Mylą się jednak osoby przekonane o tym, że decydując się na taki krok nie można popełnić błędu. Oczywiście, winę za potknięcia zrzuca się na niesolidnych kurierów. Trudno jednak nie zgodzić się z tym, że wiele błędów jest popełnianych przez osoby nadające paczki.

Brak ubezpieczenia paczki

Choć nie zawsze chcemy się do tego przyznać, zwykle wychodzimy z założenia, że paczka do Irlandii nie powinna być przesadnie droga. Gdy pojawia się taka możliwość, szukamy oszczędności i nie wstydzimy się tego. Niestety, bywa i tak, że oszczędzamy na tym, na czym nie powinniśmy. Firmy kurierskie organizujące przewóz paczek do Irlandii zwykle proponują nam poniesienie dodatkowych kosztów związanych z ubezpieczeniem.

Nawet, jeśli nie jest ono drogie, mamy tendencję do tego, aby z niego rezygnować. Czasem rzeczywiście zawartość paczki do Irlandii nie jest na tyle ważna, aby przejmować się brakiem ubezpieczenia. Bywa jednak i tak, że możemy stracić naprawdę wartościowe rzeczy tylko dlatego, że przesyłka miała być kilka złotych droższa, a nam było szkoda ponoszenia dodatkowych kosztów.

Brak wiedzy na temat formy transportu

Zwykle kurier do Irlandii szczyci się tym, że dostarcza paczki nie tylko w idealnym stanie, ale i szybko. Rzeczywiście, w jego ofercie znajdują się przesyłki transportowane samolotami. Nie brakuje jednak możliwości wybrania transportu morskiego. Ten jest tańszy, ale i znacznie dłuższy.

O ile godzimy się na niego świadomie, nie ma powodów do narzekania. Wiele osób wybierając tańszą opcję nie ma jednak świadomości tego, że długie oczekiwanie na paczkę ze strony odbiorcy nie jest przypadkowe. Przed nadaniem przesyłki warto więc przeanalizować także kwestię formy transportu.