Kancelaria patentowa i jej oferta

Kancelaria patentowa i jej oferta

Walka o zainteresowanie ze strony klienta z rok na rok jest coraz bardziej zaciekła. W głównej mierze wynika to z tego, że rywalizacja dotyczy coraz większej grupy firm, nie bez znaczenia jest jednak i to, że różnice między nimi z wolna się zacierają. Jeśli więc obawiamy się, że nasi konkurenci mogą chcieć wykorzystać naszą przewagę do swoich celów, z pewnością powinna zainteresować nas kancelaria patentowa i jej oferta.

Co podlega ochronie?

Zwykle jesteśmy przekonani o tym, że kancelaria patentowa zajmuje się przede wszystkim wynalazkami. Przekonanie to jest na tyle popularne, że wiele osób nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, jak bardzo pomocny może być tego rodzaju podmiot. Owszem, patenty na wynalazki już nie raz przesądzały o zwrotach w biznesie, ochronie podlegają jednak również wzory przemysłowe i użytkowe, a także znaki towarowe. W każdym przypadku mamy do czynienia przy tym z zagadnieniem, do którego podchodzi się z jednakową powagą.

Jak może nam pomóc kancelaria patentowa?

Kancelaria zwykle wspiera klientów, których interesuje patent. Często jej wsparcie zaczyna się już na etapie próby udzielenia odpowiedzi na pytanie o to, czy mamy w ogóle do czynienia z własnością, która może być chroniona. Wsparcie dotyczy jednak również zbierania odpowiedniej dokumentacji i załatwiania formalności, w sytuacjach szczególnie konfliktowych można zaś liczyć na to, że właśnie kancelaria będzie nas reprezentować przed Urzędem Patentowym RP. To także podmiot udzielający porad prawnych i przygotowujący ekspertyzy.