Kiedy przyda się nam kancelaria patentowa

Kiedy przyda się nam kancelaria patentowa

Nowoczesne biuro patentowe  działa dziś na terenie niemal każdego większego miasta. Co więcej, przygotowana przez nie oferta zaskakuje swoją różnorodnością. Kiedy zatem powinniśmy zainteresować się nią w szczególny sposób?

Gdy chcemy zastrzec znak towarowy

Choć patent kojarzy nam się z wynalazkami pokroju tych, którymi kiedyś zachwycali świat Edison i Tesla, obecnie ochrona własności dotyczy rzeczy o znacznie mniejszym poziomie skomplikowania. Wcale nie oznacza to jednak, że rzecznik patentowy zajmuje się rozwiązaniami mniej istotnymi, zagadnienia dotyczące znaku towarowego i problemów z jego wykorzystaniem, mogą być bowiem decydujące dla być albo nie być danej firmy. Oczywiście, rejestracji znaku towarowego można dokonać również samodzielnie, nie każdy jednak radzi sobie tak samo dobrze w urzędach, skonfrontowany z typowymi dla tych miejsc wymogami. Bardzo często wrogiem rejestrującego jest też czas, kancelaria patentowa jest zaś w stanie ograniczyć go do nawet czterech dni.

Gdy zastrzegamy wzór przemysłowy

Nie wszystkie wzory przemysłowe można w ogóle rejestrować i już choćby dlatego wskazane jest nawiązanie kontaktu ze specjalistami i poproszenie ich o opinię. Różnice dotyczą również tego, przez jaki okres wzór ten może funkcjonować jako nasza własność. Kontrowersji jest wiele, a osoby, którym brakuje odpowiedniej wiedzy, często rezygnują z jakiegokolwiek działania zaniepokojone poziomem jego skomplikowania. Tymczasem wsparcie kancelarii może pomóc rozwiać wątpliwości i doprowadzić do szczęśliwego rozwiązania problemu.