Lutowanie aluminium

Lutowanie aluminium

Lutowanie to popularny sposób łączenia metali. Metalowe elementy podczas lutowania są ze sobą łączone dzięki zastosowaniu specjalnego spoiwa. Lutowanie aluminium pozwala łączyć ze sobą również elementy wykonane ze stopu tego metalu.

Jak lutować aluminium?

Jak już wspomnieliśmy, lutowanie wymaga zastosowania odpowiedniego spoiwa. Jest użycie jest niezbędne także w przypadku, gdy konieczne jest lutowanie aluminium. Kompletując akcesoria przydatne do lutowania aluminium należy zaopatrzyć się nie tylko w odpowiedni lut do aluminium.

Proces lutowania każdego metalu, a więc także aluminium, wymaga zastosowania również topnika. Warto wiedzieć, że wszystkie akcesoria niezbędne do lutowania aluminium, a więc lut do aluminium oraz topnik do aluminium można kupić w jednym sklepie. Lut do aluminium zawiera między innymi krzem. Dzięki temu można uzyskać mocne i trwałe połączenie.

Po co stosować topnik?

W czasie lutowania na łączonych elementach powstaje warstwa niemetalicznych związków, które mogą utrudniać powstanie trwałej spoiny. Aby tego uniknąć stosuje się topnik do aluminium lub przeznaczony do innych metali. Warto wiedzieć, że dobry topnik do aluminium ma niższą od lutu temperaturę topnienia.

W sprzedaży dostępny jest też lut do aluminium z topnikiem. Warto dodać, że lut do aluminium z topnikiem znacznie usprawnia proces lutowania. Lut do aluminium z topnikiem jest wydajny i wystarcza na długo, co jest bardzo korzystne dla osób, które często lutują aluminium i jego stopy. Można go kupić w dobrej cenie.