Na co zwrócić uwagę kupując osprzęt elektryczny?

osprzęt elektryczny

Do najważniejszych instalacji w domach i zakładach przemysłowych należy instalacja elektryczna. Bezpieczne i komfortowe korzystanie z niej umożliwia osprzęt elektryczny, na który składają się między innymi gniazdka elektryczne, włączniki elektryczne i rozdzielnice elektryczne

Na co zwrócić uwagę kupując osprzęt elektryczny?

Najczęściej wybierając gniazdka i włączniki kierujemy się ich walorami estetycznymi. Nie można jednak zapomnieć o bezpieczeństwie użytkowania. Wśród gniazdek elektrycznych można wyróżnić dwa podstawowe typy: gniazdka z uziemieniem i bez. Do gniazdka z uziemieniem powinno podłączać się między innymi pralkę, komputer stacjonarny i kuchenkę mikrofalową. Oczywiście do takiego gniazdka można podłączyć wszystkie domowe sprzęty AGD i RTV. Warto też pamiętać o wybraniu odpowiedniego gniazdka do łazienki. We wszystkich pomieszczeniach, w których istnieje ryzyko, że gniazdko zostanie zachlapane wodą, muszą być montowane specjalne gniazdka bryzgoszczelne. 

Osprzęt elektryczny: jaki wybrać?

Gniazdka i włączniki elektryczne są widocznym elementem instalacji elektrycznej. Powinny więc być nie tylko bezpieczne, ale także ładne. W sklepach z artykułami elektrycznymi jest dziś ogromny wybór gniazdek i włączników w różnych kolorach i o różnej stylistyce. Dobrym rozwiązaniem jest więc wybranie tych elementów z jednej linii. Rozwiązaniem chętnie wybieranym jest także osprzęt modułowy.