Rola witaminy B12

Rola witaminy B12

Witamina B12 to jedna z substancji, które są potrzebne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Niedobór witaminy B12 może wywołać wiele bardzo przykrych objawów, może też stać się przyczyną rozwoju wielu chorób.

Jakie funkcje pełni witamina B12?

Witamina B12 jest substancją, która wspomaga prawidłową pracę układu nerwowego. Jej znaczny niedobór może prowadzić nawet do uszkodzenia nerwów. To dlatego wielu naukowców jest zdania, że witamina B12 na odpowiednim poziom może znacznie zmniejszać ryzyko zachorowania na chorobę Parkinsona czy chorobę Alzheimera.

Witamina B12 bierze także udział w procesie tworzenia czerwonych ciałek krwi, jej niedobór może spowodować rozwój anemii. Witamina B12 jest substancją, której organizm nie produkuje sam, musimy jej dostarczać razem z pożywieniem. W większości produktów witamina B12 nie występuje, jej najlepszym źródłem jest mięso oraz ryby. Witamina B na zbyt niskim poziomie jest nie tylko problemem osób na diecie bezmięsnej, ale także tych narażonych na przewlekły stres.

Doskonałej jakości preparat

Osoby, które chcą zadbać o prawidłowy poziom witaminy B12 mają do wyboru mnóstwo preparatów. Wśród nich na uwagę zasługuje witamina B12 MSE. Witamina B12 MSE jest suplementem, w którym zawarta jest B12 witamina w wysokim stężeniu. Preparat witamina B12 MSE wyprodukowany został bez dodatku sztucznych barwników, konserwantów i innych chemicznych dodatków.

Preparat dr Enzmann B12 powstał w efekcie wielu lat badań prowadzonych pod okiem dr Franza Enzmanna. Suplement witamina B12 dr Enzmann zaspokaja dzienne zapotrzebowanie organizmu na tę substancję.