Statuetkami nagradzamy najlepszych

Statuetkami nagradzamy najlepszych

Najbardziej znana statuetka to Oscar – marzenie aktorów, reżyserów i scenarzystów na całym świecie. Statuetka najczęściej kojarzona jest jako nagroda, którą przyznaje się tym, których osiągnięcia są ponad przeciętne. Coraz częściej jednak statuetkami nagradza się nie tylko osoby wybitnie zasłużone, ale także absolwentom czy pracownikom, którzy po wielu latach pracy odchodzą na emeryturę.

Jakie są rodzaje statuetek?

Statuetka może mieć bardzo różną tematykę. Dlatego może ona być upominkiem dla wielu osób: formą podziękowania dla rodziców, niebanalnym prezentem dla młodej pary, prezentem dla wyjątkowo lubianego nauczyciela. Do statuetek, które wybierane są wyjątkowo często należą te dla sportowców. Tematyka tych statuetek również jest bardzo różna, reprezentują one niemal każdą dyscyplinę sportową. Materiały używane na statuetki są również są bardzo różne. Wyjątkowo często statuetki projektowane są ze szkła. Równie popularny jest drewno, żywica oraz statuetki odlewane.

Oryginalne statuetki

Niezależnie od tego, z jakiego materiału statuetka została wykonana można na niej wygrawerować okolicznościowy napis. Dzięki temu stanie się ona prezentem wyjątkowym. Osoby, które stoją przed zadaniem wybrania i zakupienia statuetki powinny pamiętać, że możliwe jest wykonane statuetek o różnych kształtach i w różnej wielkości. Warto wiedzieć, że wielkość statuetki wpływa na jej cenę. Na cenę wpłynie również materiał, z którego wykonano statuetkę oraz to, jak bardzo skomplikowana jest jej forma.