Witamina B12: do czego jest potrzebna?

Witamina B12: do czego jest potrzebna?

Do witamin z grupy B należy między innymi witamina B12. Jak wszystkie witaminy z tej grupy, witamina B12 jest rozpuszczalna w wodzie. Pełni ważne funkcje w ludzkim organizmie.

Właściwości charakterystyczne dla witaminy B12

Witamina B12 jest substancją dzięki, której może prawidłowo funkcjonować układ nerwowy. Jej zbyt niski poziom w organizmie może stać się nawet przyczyną uszkodzenia komórek nerwowych. Witamina B12 potrzebna jest również do produkcji czerwonych ciałek krwi. Witamina B12, której poziom w organizmie jest niedostateczny staje się jedną z przyczyn anemii. Organizm nie potrafi wytworzyć jej sam, musimy dostarczać je wraz z pożywieniem. Osoby, które chcą ustrzec się przed niedoborem witaminy B12 powinny sięgać po mięso (najwięcej zawierają jej podroby) oraz ryby.

Witamina B nie jest zbytnio wrażliwa na działanie wysokiej temperatury, dlatego poddając mięso i ryby obróbce termicznej zachowujemy jej znaczną ilość. Wiele osób ma jednak niedobór witaminy B12 i nie są to tylko wegetarianie.

Suplementy z witaminą B12

Witamina B jest rzadko suplementowana, warto jednak to zmienić. Na rynku dostępna jest witamina B12 MSE. Witamina B12 MSE to wysokiej jakości suplement, który mogą zażywać nie tylko wegetarianie. Witamina B12 MSE jest suplementem wskazanym także dla wszystkich osób, u których występuje jej niedobór. Dr Enzmann B12 to preparat bardzo skuteczny, jego skład uzupełnia kwas foliowy i biotyna.

Dr Enzmann B12 z uwagi na zawartość biotyny wspiera nie tylko zdrowie, ale także urodę. Witamina B12 dr Enzmann jest preparatem bezpiecznym. Suplement witamina B12 dr Enzmann nie zawiera soi, białka mleka i żadnych sztucznych dodatków.