Witamina B12 ważna nie tylko dla układu nerwowego

Witamina B12 ważna nie tylko dla układu nerwowego

Witaminy należą do substancji niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Witamina B12 jest jedną z nich. O jej niedoborach mówi się bardzo rzadko, a szkoda, gdyż jej prawidłowy poziom może uchronić nas przed wieloma problemami zdrowotnymi.

Jakie sygnały świadczą o niedoborze witaminy B12?

Witamina B12 jest rozpuszczalna w tłuszczach. Organizm nie potrafi wyprodukować jej sam, musimy dostarczać jej z pożywieniem. Witamina B12 w największej ilości znajduje się w mięsie i rybach, inne produkty zawierają jej niewiele.

Funkcje, które w organizmie pełni witamina B12 są bardzo ważne. Bierze ona udział w produkcji czerwonych ciałek krwi, chroni więc przed niedokrwistością. Witamina B12 wzmacnia kości, ma niezwykle istotne znaczenie dla układu nerwowego. Uczucie mrowienia w rękach i nogach, drętwienie nóg, zmęczenie – to pierwsze sygnały, które mogą świadczyć, że naszego organizmowi potrzebna jest witamina B12.

Wysokiej jakości bezpieczny suplement

Na rynku pojawił się wysokiej jakości suplement witamina B12 MSE. Suplement witamina B12 MSE warto polecić wszystkim osobom, które chcą uniknąć przykrych konsekwencji wynikających z niedoborów witaminy B12.

Witamina B12 MSE jest preparatem, którym szczególnie powinny zainteresować się osoby, które stosują dietę bezmięsną czy odczuwają ciągłe zmęczenie. Substancja czynna, która występuje w preparacie witamina B12 dr Enzmann jest przez organizm przyswajana bardzo dobrze. Suplement witamina B12 dr Enzmann działa bardzo skutecznie między innymi dlatego, że dodatkowo zawiera także biotynę i kwas foliowy. Preparat witamina B12 dr Enzmann nie ma w składzie soi i laktozy.