Wybieramy osprzęt elektryczny

osprzęt elektryczny

Osprzęt elektryczny to niezbędny element każdej instalacji elektrycznej. Składają się na niego rozdzielnice elektryczne, gniazdka elektryczne i włączniki elektryczne. Gniazdka i włączniki są widocznym elementem, dlatego to ich wyborowi poświęcamy największą uwagę.

Osprzęt elektryczny: jak wybierać gniazdka i włączniki?

W sklepach, które prowadzą sprzedaż osprzętu elektrycznego jest ogromny wybór gniazdek i włączników. Wybierając je musimy pamiętać o tym, jaką funkcję pełni pomieszczenie, w którym będą zamontowane oraz o tym czy urządzenia, które będą podłączane do gniazdka wymagają uziemienia. Gniazdka i włączniki do łazienek muszą posiadać klapkę chroniącą przed zalaniem wodą. Gniazdko w łazience koniecznie też powinno być z uziemieniem. Na rynku dostępne są również gniazdka z osłonami torów prądowych. Zakup tych gniazdek warto polecić osobom, które mają małe dzieci. To rozwiązanie zwiększające bezpieczeństwo.

Osprzęt elektryczny: estetyka także jest ważna

Wzornictwo osprzętu elektrycznego jest obecnie bardzo bogate. Gniazdka i włączniki mają różne kolory – czasy wyłącznie białych dawno odeszły w przeszłość. Także materiały stosowane do ich produkcji są bardzo różne. Przeważają oczywiście te wykonane z tworzywa sztucznego. Osprzęt elektryczny można więc kupić w bardzo różnych cenach. Bez trudu też można znaleźć taki, który idealnie będzie pasował do wystroju wnętrza.