Jakie ma zastosowanie tynk strukturalny?

Jakie ma zastosowanie tynk strukturalny?

Tynk strukturalny na ścianę to nowoczesna opcja dekoracyjnego malowania ścian lub elewacji, z której korzysta coraz więcej osób.

Charakterystyczne cechy tynku strukturalnego

Popularność stosowania tynków strukturalnych zapewnia różnorodność odcieni kolorystycznych, a także możliwość tworzenia dowolnych faktur. Takie rozwiązanie zawsze będzie pasować do każdego wnętrza i stylu mieszkania czy wiejskiego domu. Pod względem struktury tynk strukturalny elewacyjny wykonany jest z barwników o niejednorodnej masie oraz różnych wypełniaczy. Jeśli chodzi o to drugie, kompozycja może zawierać zastosowaną mikę, piasek kwarcowy, a także różne dodatki mineralne.

W niektórych przypadkach dodaje się również słoje drewna lub nici jedwabne. Tynk strukturalny nadaje wygląd i teksturę dzięki niejednorodnej ziarnistej masie. Z reguły mieszankę dekoracyjną wytwarza się na różnych podłożach, na przykład na mineralnym (zwanym również cementowo-wapiennym), syntetycznym lateksie lub krzemianie potasu.

Wszystkie wypełniacze są produkowane przy użyciu rozpuszczalników, takich jak wodne lub organiczne. Do renowacji wnętrz lepsze są tynki strukturalne wewnętrzne na bazie rozpuszczalników wodnych, ponieważ są one bezwonne i nie wydzielają chemikaliów do pomieszczenia. Tynki strukturalne zewnętrzne są wykonywane na bazie mieszanki na bazie organicznej.

Klasyfikacja tynków konstrukcyjnych

Strukturalny tynk strukturalny cena dekoracyjny jest dzielony na następujące podgatunki:

  • Tynki strukturalne mineralne to kompozycja wykonana na cemencie, uwalniana jako sucha mieszanka, którą należy przetworzyć i przygotować do naprawy;
  • Krzemian to mieszanina na bazie krzemianu potasu. Taki tynk strukturalny wzory można nakładać natychmiast, tylko wstępnie wymieszać i zabarwić;
  • Tynk strukturalny wewnętrzny na bazie lateksu – produkowany jako materiał z dodatkami syntetycznymi i jest najpopularniejszym rodzajem.

Dla rzemieślników ważne jest, aby pamiętać, że tynk strukturalny zewnętrzny na bazie dodatków mineralnych rozpuszcza się w wodzie i innych mieszankach przy pomocy różnego rodzaju rozpuszczalników. Wszystkie kompozycje można stosować zarówno podczas prac wewnętrznych, jak i zewnętrznych, należy tylko pamiętać, że masa na bazie wody jest bezwonna. Inny jest zaś tynk strukturalny do łazienki.