Profesjonalne drukarki etykiet

Profesjonalne drukarki etykiet

Drukarki etykiet są przydatne w każdym obszarze handlu. Bez względu na to czy jest to hurtownia, mały sklep detaliczny czy działalność usługowa.

Standardowa funkcjonalność drukarki

Przenośne drukarki do etykiet można wykorzystywać w rozmaity sposób. Każdy model zapewnia formatowanie tekstu: rozmiar i styl czcionki, obramowania, wyrównanie, wstawianie obrazów i symboli graficznych. Automatyczne ograniczenie długości drukowanego obiektu oraz dostosowanie rozmiaru i stylu czcionki do określonego rozmiaru linii. Możliwa jest też

  • obsługa standardowych znaków kodu kreskowego,
  • podgląd układu etykiety.

Zalety profesjonalnej drukarki etykiet

Etykiety do drukarek są wytrzymalsze. Zaletą jest tutaj zwiększona jakość i trwałość druku (specjalne stabilne atramenty nie tracą koloru przez dłuższy czas). Dodatkowo nie trzeba wycinać etykiet z arkusza papieru o normalnym rozmiarze, co oszczędza czas i pieniądze. Zaletą jest też wyższa prędkość drukowania. Drukarki termotransferowe to najlepszy wybór dla firm poszukujących trwałych etykiet o wysokiej rozdzielczości. Do ich pracy stosuje się wstążki atramentowe wykonane z wosku, żywicy lub mieszaniny tych dwóch substancji.

Głowica drukująca dociska taką taśmę do nośnika, nagrzewa się, a atrament ze wstążki jest przenoszony na papier. Drukarki termiczne wykorzystują bezpośrednią technologię termiczną bez wstążek z tuszem. Zamiast tego urządzenie używa papieru powleczonego warstwą substancji, która po podgrzaniu głowicy drukującej zmienia kolor na ciemniejszy. Etykiety wydrukowane za pomocą drukarki termicznej nie nadają się do długotrwałego użytkowania – tekst lub obraz szybko znikną, szczególnie pod wpływem promieniowania ultrafioletowego.