Kilkaset złotych ochroni kilkadziesiąt tysięcy

Kilkaset złotych ochroni kilkadziesiąt tysięcy

Technologie informatyczne i informatyk w ogóle to dział, do którego w firmie zatrudnia się ludzi i oczekuje się, że wszystko będzie działało. Nikt poza specjalistami tak do końca nie wie, co jest czym i o co w tym chodzi. Trudno mieć o to do kogoś pretensje, bo osoba, która zajmuje się rachunkowością lub kontrolą jakości betonu, nie musi się zastanawiać, czym są szafy rack i do czego w praktyce służą. Problem jest jednak poważny i ktoś ich powinien poinformować, bo kubek kawy może narobić szkód na kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Elektronika to sprzęt bardzo delikatny

Szafy it to po prostu szafy, w których umieszcza się wykorzystywaną w firmie elektronikę. Mamy duże szafy serwerowe, których zadaniem jest pilnować najważniejszych i największych urządzeń, jak również mamy mniejsze szafy teleinformatyczne, których głównym zadaniem najczęściej jest to, żeby sprzęt elektroniczny nie walał się pod nogami w sposób dosłowny. Szafy rack stanowią rozwiązanie bardzo wygodne i naprawdę proste, ponieważ nie są to szafy, w których pojawiałyby się jakieś zaawansowane technologie czy nie wiadomo jak sprytne rozwiązania. Jest to po prostu profesjonalne rozwiązanie konkretnego problemu – narażania delikatnej elektroniki na wodę i czynniki mechaniczne.

Kontrola kabli też jest ważna

Same białe skrzyneczki urządzeń elektronicznych w firmie są oczywiście ważne, ale warto pamiętać też o tym, że szafy rack pomagają chronić kable. Uszkodzenia bardzo drogiego sprzętu niejednokrotnie następują w wyniku pociągnięcia za kabel i zrzucenia urządzenia czy szarpnięcia w sposób, który zniszczy port urządzenia. Same kable też nie są niezniszczalne.