Zarezerwuj stolik przez Internet

Zarezerwuj stolik przez Internet

Rezerwacja stolika online jest bardzo wygodnym rozwiązaniem, które pozwala nam zagwarantować sobie miejsce w danym lokalu bez konieczności wychodzenia z domu. Rezerwacja stolika online jest dziś dostępna w większości restauracji, a także w pubach. Rezerwacja w restauracji nie oznacza, że dana osoba na pewno przyjdzie do lokalu, można odwołać ją wcześniej.

Wygodna opcja dla klientów

W rezultacie około 30% klientów, którzy skorzystali z opcji – zarezerwuj stolik online, nie przychodzi do restauracji. Wielu klientów też w ostatniej chwili informuje, że zdecydowali się anulować rezerwację. Rezerwacja stolika w restauracji to bardzo wygodne rowziązanie, ponieważ równie szybko można odwołać wcześniej zarazerwowany stolik.

W związku z tym restauracje próbują znaleźć rozwiązania, które będzie komfortowe dla każdego klienta, jeśli już zarezerwował stolik. Na przykład klienci proszeni są o dokonanie częściowej lub całkowitej przedpłaty za lunch w momencie rezerwacji. Jest to dobry sposób, aby nie blokować miejsca w restauracji.

Rezerwacja stolika przez Internet

Nowoczesne technologie sprawiły, że proces rezerwacji jest bardzo prosty – wystarczy kilka kliknięć myszką i rezerwacja stolika online staję się faktem. Jednak ta prostota spowodowała, że ludzie stali się mniej odpowiedzialni za ten proces i często nie przychodzą, rezerwując sobie miejsce. Według restauratorów, większość gości ostrzega przed anulowaniem i nawet jeśli zostanie to zrobione w ostatniej chwili, restauracja znajdzie wyjście z sytuacji. Jednak część z nich stosuje strategię rezerwacji miejsc w kilku różnych restauracjach w mieście, wieczorem decydują, gdzie chcą zjeść obiad, i nie zawracają sobie głowy informowaniem, że nie będzie ich w innym miejscu.