Dlaczego warto zdecydować się na bezdotykowe dyspensery?

Dlaczego warto zdecydować się na bezdotykowe dyspensery?

Zachowanie higieny rąk to w dzisiejszych czasach temat ważny oraz bardzo nagłośniony. Dozowniki do mydła bezdotykowe pozwalają na uniknięcie kontaktu z powierzchniami, na których mogą znajdować się bakterie oraz inne drobnoustroje, a wszystko to dzięki nowoczesnemu czujnikowi ruchu.

Urządzenia tego typu coraz częściej używane są nie tylko w publicznych toaletach, ale i placówkach edukacyjnych, obiektach medycznych, czy też na halach produkcyjnych. Co jeszcze przemawia za tym, aby zdecydować się na tego typu pojemniki na mydło? 

Zachowanie większej higieny 

Mydelniczki niepodważalnie stanowią ciekawy i tradycyjny element każdej łazienki. Sprawdzają się one jednak tylko w domu. Dozowniki bezdotykowe pozwolą uniknąć gromadzącego się osadu na zlewie i blacie oraz bezpośredniego kontaktu z kostką mydła, gdzie często znajdują się bakterie. Dzięki czujnikowi ruchu wcale nie trzeba dotykać dozownika, co niepodważalnie jest atutem. 

Dobry sposób na oszczędność 

Każdy z nas to zna – używając pompki od dozownika nigdy nie wciska się jej raz. Jest to bardzo powszechny nawyk, generujący straty. Dozowniki automatyczne walczą z tym. Dzięki nim da się kontrolować porcje podawanej na dłoń substancji, co w dłuższym przedziale czasu ma wpływ na ilość zużywanego mydła. 

Duży wybór modeli 

Dozowniki do mydła bezdotykowe na dolewanie, czy też wkłady? Warto postawić na formę w płynie, a może lepiej sprawdzi się piana? Jak widać, na rynku pojemniki na mydło dostępne są w wielu modelach i to od kupującego oraz specyfiki miejsca, w której zostaną zamontowane, zależy to, w jakich kategoriach powinny być wybierane.