Jak lutować aluminium?

Jak lutować aluminium?

Lutowanie to jeden z popularnych sposobów łączenia różnych metali. Jednym z metali, które mogą być łączone w taki sposób jest aluminium. Przez długi czas lutowanie aluminium nie było możliwe. Nie istniał bowiem odpowiedni lut do aluminium. Obecnie lutowanie aluminium jest procesem, który można wykonać bez problemów.

Jaki lut jest odpowiedni?

Lutowanie aluminium można wykonać używając lutownicy albo palnika. Potrzebny jest także specjalny lut do aluminium. Można go dzisiaj kupić bez najmniejszych problemów i do tego w stosunkowo niskiej cenie. Lut do aluminium stanowi istotną część oferty sklepów, które oferują akcesoria i materiały do lutowania. Lutowania aluminium oraz jego stopów jest bardzo proste przy zastosowaniu lutu do aluminium z krzemem. Niezbędny jest również topnik do aluminium.

Jaki topnik do aluminium zastosować?

Powierzchnia łączonych metali metodą lutowania musi zostać podgrzana. Podgrzewanie sprawia, że na powierzchni pojawiają się tlenki. Topnik do aluminium ma za zadanie usunięcie tychże tlenków. Topnik do aluminium występuje między innymi w postaci proszku. Resztki topnika dają się łatwo usunąć z lutowanych elementów.

Bardzo wygodnym rozwiązaniem jest lut do aluminium z topnikiem. Stosując lut do aluminium z topnikiem można uzyskać trwałe połączenie odznaczające się bardzo wysoką wytrzymałością mechaniczną. Plusem jest to, że lut do aluminium z topnikiem dostępny jest w bardzo dobrej cenie. Ponadto jest on bardzo wydajny. Wystarcza więc naprawdę na bardzo długo.