Jak skutecznie zapewnić bezpieczeństwo systemów IT w firmie?

Jak skutecznie zapewnić bezpieczeństwo systemów IT w firmie?

Bezpieczeństwo informatyczne dla każdej firmy jest zagadnieniem bardzo istotnym. Utrata danych może bowiem narazić firmę na utratę zaufania klientów i partnerów biznesowych, co może mieć katastrofalne skutki. Jednym z kroków do podniesienia bezpieczeństwa systemów IT jest wdrożenie privileged identity management.

Zarządzanie tożsamością uprzywilejowaną

Privileged identity management znaczy zarządzanie tożsamością uprzywilejowaną. W firmach najczęściej użytkownikami uprzywilejowanymi są pracownicy działu księgowości, czy kadr. Do pracowników uprzywilejowanych należą także pracownicy działu IT oraz (coraz częściej) pracownicy firm outsourcingowych.

Rośnie więc ryzyko utraty czy wycieku danych. Privileged identity management ma temu zapobiegać. Trzeba przyznać, że PIM to system, który robi to w sposób naprawdę bardzo skuteczny. Jest niezwykle funkcjonalnym narzędziem o bardzo wielu możliwościach.

Co umożliwia system PIM?

Systemy PIM to specjalne oprogramowanie komputerowe. Systemy monitorują aktywność użytkowników. Plusem tych systemów jest to, że mogą zostać wdrożone w każdej firmie. Systemy sprawdzają się w małych, średnich i dużych przedsiębiorstwach. Co ważne, system PIM nie jest kosztowny we wdrożeniu.

System jest bardzo elastyczny, jeśli chodzi o licencjonowanie, co jest jego kolejną zaletą. Utrzymanie wysokiego standardu bezpieczeństwa w firmie, w której wdrożono system jest naprawdę zadaniem bardzo łatwym do wykonania. Nad wdrożeniem tego systemu naprawdę warto się zastanowić.